Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

pátek 16. listopadu 2007

Pořád si ještě myslíte, že na celé věci ohledně radaru není nic zvláštního?

VAROVÁNÍ:
následující příspěvek může být zaujatý, pokud Vás vůbec nezajímá radar, nečtěte ho.

Delší dobu jsem přestal problematiku aktivně sledovat, protože článků bylo příliš a nemůžu všechen volný čas věnovat radaru. Každopádně, včera jsem si před spaním zase něco pročetl. A voila! Zdá se, že konečně se začíná něco dít, protože se objevila nezávislá studie (v oboru skutečných) odborníků z Ústavu radioelektroniky na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně (Dr. Ing. Zbyněk Raida a Ing. Jiří Šebesta, Ph.D.) Jejich oponentský posudek jen potvrdil přesvědčení členů iniciativy Pro referendum. Vládní vyjádření vykazuje mnohé nedostatky; neuvádí všechna podstatná data, jež by umožnila posoudit vliv zamýšleného radaru na lidské zdraví; a jako celek je nevěrohodná.

Velmi vážné pochybnosti vyslovil i bývalý armádní analytik AVIS, dnes autor ATM, Stanislav Kaucký - právě vzhledem k vyzařování bočních smyček, impulsnímu výkonu a celkovému účelu radaru..
Analytik BL Štěpán Kotrba poprvé upozornil na možnost odpalovat radarovým paprskem na dálku..
Na ohrožení přírody účinky radaru upozornil profesionální ornitolog Libor Peške..
Oficiální lži o maximálním výkonu radaru vyvrátila i fyzička Tereza Tušarová..

Odborníků, kteří se z různých úhlů pohledu vysmáli vládní studii, už bylo dost. Nyní dalo vrcholné akademické pracoviště na tuto kritiku oficiální kulaté razítko...Co je na celé věci nejvíce alarmující jsou reakce vládních činitelů. Připomínám, že dle mého názoru je irelevantní řešit škodlivost radaru namísto řešení umístění radaru jako takového. Naneštěstí se najdou lidé, kteří si to nemyslí (včetně mých blízkých) - a pro ty je určena právě tato věcná a znepokojující argumentace. Vše je krásně shrnuto v tomto článku na Britských listech. Pro ty co opět nehodlají věnovat ani mizerných 10 minut svého života (nejen své) budoucnosti cituji to nejdůležitější (kdo si bude číst originál, pokračovat může až za citací):
"""
  • Je zřejmé, že proces hodnocení vlivu zamýšleného amerického radaru je netransparentní, veřejností nekontrolovatelný. Čeští občané oprávněně nedůvěřují vládnímu ujištění o zdravotní neškodnosti radaru, neboť je založeno na tajných datech, k nimž mají přístup jen vládou určení odborníci „s bezpečnostní prověrkou“..

  • ..zaštiťoval slovem „experti“, toto Stanovisko je podepsáno doc. RNDr. Luďkem Pekárkem, DrSc. a MUDr.Michaelem Vítem, Ph.D., hlavním hygienikem České republiky. Ani jeden z uvedených ale odborníkem na radiolokaci či příbuzný obor není..

  • ..„hustota zářivého toku bočních laloků klesne pod nejvyšší přípustnou hodnotu expozice pro člověka pouze v oblasti, kam nebude mít veřejnost přístup“. V ostatních, veřejnosti přístupných oblastech, tedy „pod nejvyšší přípustnou hodnotu expozice pro člověka“ neklesne?

  • Při vypracovávání obdobných posudků bývá zvykem přizvat tři i více odborných týmů, z jejichž jednotlivých hodnocení a následné diskuse teprve vzniká závěr mající obecnější platnost. Na vládní zprávě pracoval jediný tým, a to bez jakéhokoli uznávaného odborníka v oboru.

  • Existují počítačové programy umožňující podrobně popsat výše uvedené interakce. Ty ale pro vypracování armádní studie použity nebyly.
"""

A teď se Vás ptám: "opravdu Vám na tom všem nepřijde nic divného?". Pokud ne, prosím o objasňující komentář. Pokud vás to zaujme, přečtěte si i související odkazy. Článků je celá řada, včetně uvedení zdrojů a citací. Nemusíte číst všechno, já jsem si dobře vědom toho, že je toho příliš a každý není takový magor jako já, aby u toho strávil několik hodin času, ale zkuste se, prosím, alespoň zamyslet, co je pravděpodobnější - jestli paranoia postihující masy veřejnosti včetně odborníků (další studie viz odkazy v článcích), nebo jestli tu něco smrdí.

Nikdy bych si nemyslel, že někdy budu v něčem souhlasit s Paroubkem. Ať už to komentoval, jak to komentoval, z jakýchkoli důvodů či zájmů, nelze než nesouhlasit.

A ještě jedna nehoráznost na závěr:
"Saša Vondry varoval USA, že pokud nepostaví v ČR radar - omezí rozpočet na jeho výstavbu, naruší to naše vzájemné vztahy ČR s USA.."

Takže nejen, že potlačujeme diskusi o radaru, my ho dokonce po USA vyžadujeme! To je přesně tak k hořkému smíchu, jako k tragickému pláči.


Přihodím na úplný závěr ještě pár jmen k zamyšlení, zdánlivě nesouvisející s tématem: Gross, Čunek, Kubice..


PS: Velmi mě mrzí, že se z čistě geografických důvodů nemůžu účastnit zítřejší demonstrace. Abych se nedostal do něčeho trapného.. tečka.

So, 17.11., 12:40
Aby Vám při skládání obrázku nechyběly oříznuté okraje (zdaleka to nebudou všechny):

"""
Při sledování televizních novin tento týden mě zaujala upoutávka Václava Moravce, který prezentoval Otázky VM dne 18.11.2007. S radostnou tváří nám oznámil zásadní téma tohoto týdne v jeho pořadu – setkání premiérů ČR a SR.

Musím přiznat, že jsem byl udivený, neboť jsem trochu očekával, že alespoň část svého sledovaného pořadu na veřejnoprávní televizi věnuje reflexi 17. listopadu, který patří k nejvýznamnější dnům naší země. Nic. Případně se zmíní ohlášený protest odpůrců základny a vládní politiky. Nic. Ale možná předbíhám, nebo jsem se špatně díval. Rád se případně omluvím.

Nedalo mi to a zapátral jsem na internetu, protože jsem si vzpomenul, že pan Václav Moravec ve svém pořadu v nedávné minulosti „vygumoval“ jinou událost. A to jednu z největších demonstrací od roku 1989 na území ČR, píše čtenář Karel Březný.

Dne 23.6.2007 v sobotu proběhla demonstrace odborářů na Václavském náměstí s následným pochodem Prahou, které se zúčastnilo dle různých odhadů okolo 20-30 tisíc lidí. Demonstranti protestovali proti připravované reformě (nebo „reformě“) veřejných financí. Následujícího dne 24.6.2007 se konaly Otázky VM – proběhla panelová forma diskuze o romské komunitě...
"""


"""
Iniciativa Ne základnám je pobouřena reportáží České televize v Událostech 13.10.07, ve které zazněla pozvánka na demonstraci pořádanou na příznivci Jiřího Čunka, konanou 17.11. na Václavském náměstí. Nemáme nic proti právu těchto lidí demonstrovat. Jsme však pobouřeni tím, že naprosto marginálním skupinám je věnován tak značný prostor a o protestech občanů proti radaru je informováno nedostatečně či vůbec...
...Reportáž v Událostech není jedinou věcí, která se nás dotýká. Podobný je i článek na portálu ct24.cz, ve kterém se o naši akci mluví jako o akci “mladých komunistů“. Jedná se o citát pana Horváta, svolavatele pročunkovské demonstrace. Etický kodex novináře Syndikátu novinářů, který v bodě 1 mimo jiné říká, že občan „má právo na objektivní obraz skutečnosti,“ a v podbodě “f“ stanoví: „nepřipustit, aby domněnka byla vydávána za ověřený fakt a zprávy byly deformovány zamlčením důležitých dat.“ Přesně to se děje. Autoři článku si mohli dát alespoň elementárně záležet na vyváženosti sdělení a o vyjádření požádat zástupce Iniciativy, kteří by jim ho neprodleně a ochotně poskytli...
"""


Taková mediální manipulace už skutečně přesahuje všechny meze! Udělat z účastníků demonstrace proti radaru a pro demokracii "příznivce člověka podezřelého z korupčního, resp.neetického chování" (pana Čunka) pokládám taky za nehoráznost. Obzvlášť u veřejnoprávní televize. Kdyby to byla NOVA, tak to komentovat nebudu, ale takto..

Jsem rád, že jsem shodou okolností zrovna předevčírem viděl Carpenterův film They Live. OBEY! WATCH TV! THIS IS YOUR GOD! MARRY AND REPRODUCE! .. doporučuju.

Na to, co se dělo na krajské konferenci Strany zelených už ani nemám sílu.

Šup s hlavou do písku, dejte nám už konečně ty čipy pod kůži, vyserte se na mezistádium s čipama v pasech a nechejte schválit patriot act i u nás, ať už konečně můžeme jen držet hubu a poslušně platit daně.

Zdroj: blisty.cz

2 komentáře :

crysman řekl(a)...

Článek doplněn (So, 17.11., 12:40)

crysman řekl(a)...

Abych byl objektivní, musím trošku komentovat onu kritizovanou manipulaci v ČT.

Jak jsem psal v posledním příspěvku zde, s Otázkami Václava Moravce to nakonec nebylo tak zlé jak se to rýsovalo.