Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

neděle 8. dubna 2012

Týden protestů a celonárodní demonstrace 15. a 21.4.

Není tomu tak dávno, co jsem informoval o celonárodním protivládním protestu - tehdy ho svolávali lidi kolem Holešovské výzvy a Národní rady (rozdíly a souvislosti řešit nebudu, není to vzhledem k cíli důležité). V Brně se nás na tomto protestu 15.3. sešlo něco kolem 4 tisíců lidí [zdroj], což rozhodně předčilo mé očekávání.

Za ten ani ne měsíc doba celkem výrazně pokročila, a vznikla řada dalších iniciativ/platforem, které mají podobný cíl - tedy zastavení vládních reforem a demisi současné zkorumpované vlády, či se alespoň řada iniciativ k této myšlence připojila.

zdroj: facebook.com/kampanstopvlade
Ta nejvýraznější a pravděpodobně nejvýznamnější je iniciativa/hnutí/platforma (?) STOP vládě, která pořádá týden protestů (na podrobný program musíme ještě chvili počkat), jenž vyvrcholí právě celostátní demonstrací 21.4.2012 v Praze. Nejvýznamnější je podle mě proto, že zahrnuje obrovské množství hnutí, iniciativ a sdružení, včetně odborů (např. Hnutí za přímou demokracii, Iniciativa ProAlt, Iniciativa Za svobodné vysoké školy, Svaz českých lékařů, Nezávislé sociálně ekologické hnutí, NESEHNUTÍ, Nezávislý odborový svaz policie ČR, Asociace svobodných odborů ČR...) - celkem oficiálně podporujících je k dnešnímu datu 74 [zdroj].
zdroj: facebook.com/kampanstopvlade
Týden protestů v Brně nabízí zajímavý program: např. Happening Food Not Boomb a studentské čtení, nebo společně organizované diskuze - Co dál po pádu vlády?

"Holešováci" naproti tomu svolávají celostátní protest na 15.4.


To důležité, co bych tady chtěl říct, je: pokud také nesouhlasíte s tím, v jakém stavu je současná vláda České republiky a její činitelé, politická kultura obecně, znění té či oné reformy, míra rozkrádání a korupce... vyberte si svou oblíbenou iniciativu či nenásilnou formu protestu a přijďte a choďte demonstrovat!

zdroj: holesovskavyzva.zacit.cz
Na otázku "A co je v nepořádku na současném stavu?" tady teď  odpovídat nebudu, protože na to nemám energii - pokud se vám zdá všechno v pořádku, žijete stejně mimo realitu jako někteří politici. Zkuste otevřít oči a poslouchat, občas si něco hodnotného přečíst, povídat si s moudrými lidmi nebo se podívat na zajímavý dokument (ideálně z festivalů typu MFDF Jihlava či Jeden Svět). Zajímavé a hodnotné informace jsou nyní díky Internetu všude na dosah - stačí jen chtít a zajímat se...

Pokud také chcete změnu k lepšímu, ale nesouhlasíte s protesty či nevěříte v demonstrace a petice, pište a šiřte své názory o tom, jak to podle vás udělat lépe jinak - zapojte se po svém. Důležitá je (nenásilná) akce - prostě něco dělejte, nebuďte pasivní! Změna je možná - jen nás ji musí chtít hodně - a ne "pár tisíc". Musí nás být desítky tisíc - jen tak se skutečně něco stane.

Pokud nechcete změnu, nebo chcete změnu, ale nechcete pro to nic udělat... .... (?!)

--

Žádné komentáře :