Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

neděle 11. října 2009

Projekt Manpollo

Tak jsem konečně dodíval všech 7 hodin videí How It All Ends od G. Craiga (na Youtube pod přezdívkou Wonderingmind42). Rozdíval jsem to asi před rokem a půl, ale to víte, něco mi do toho vlezlo, načežpak něco vlezlo do toho, co mi do toho vlezlo ... až jsem se po delší době k tématu opět vrátil skrze tu novinku, že Gregovi se skutečně podařilo o daném tématu sepsat a vydat knížku.

zdroj: manpollo.org
A o co že v tomto již snad 3 roky starém projektu Manpollo jde? Z perspektivy risk managementu se podívat na zoubek debatě kolem globálního oteplování a posunout populární otázku ze "jsme si jisti, že jsme to my, kdo způsobuje globální oteplování?" na "jsme-li si vědomi rizik a nejistot spojených s globálním oteplováním, co je to nejlepší, co můžeme udělat?"

Projekt je více než zajímavý, Greg dle mého názoru odvedl vynikající práci. Začal s tímto jediným devět-a-půl-minutovým videem na Youtube (určitě zhlédnout!) ...


... a po množství komentářů a reakcí vytvořil dalších 7 hodin (!!) doplňujících videí, ve kterých se problematice věnuje do hloubky. Videa vřele doporučuji jak již probuzeným a osvíceným, tak hardcore skeptikům - kterým je ostatně explicitně věnováno množství prostoru (nejen) v epizodě "No holds barred".

1 komentář :

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Dobrý komentář k tématu od Mistra sci-fi I. Asimova: https://www.youtube.com/watch?v=LO0sCs8jI4k