Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

pátek 18. ledna 2013

Otevřený dopis: proč Česká republika není demokratickým státem? (Klaus a amnestie)


Vážení spoluobčané,

právě jsem zhlédl tento včerejší projev v Parlamentu, který považuji za zásadní:
http://www.youtube.com/watch?v=zDYWNf13f8U


Poslanec Zaorálek v něm, jak správně poznamenává, nemluví jako zástupce Sociální demokracie, takže to je velmi dobře koukatelné i pro příznivce tzv. "pravice" (jakkoli je tento termín zkreslující a nepřesný) - tedy se neděste, řeč je to naprosto univerzální. Nejedná se o žádnou agitku té či oné politické strany, nejde tu totiž o politické strany jako takové, jde o celý stát.

zdroj: img.aktualne.centrum.cz
Ten záznam z Parlamentu je nejen o amnestiích a legalizaci výnosu trestné činnosti, a o tom, jak se prohlubuje chudoba a jak se dá účelově manipulovat. Většina z vás si velmi pravděpodobně dobře uvědomuje, že žijeme už dlouho v zemi, kde se často beztrestně krade, kde zločiny často nejen, že nejsou potrestány, ale dokonce se často i maří jejich možné vyšetřování. Odkazy přikládat nebudu, protože je jich tolik, že by zahltily celý blog. To, co možná většina z vás neví, jsou detaily a souvislosti - to, že to není jen "nojo, korupce tam, korupce onde... však už jsme zvyklí..." Nedávné Klausovy amnestie tomu všemu nasadily korunu.

Víte, nedávno jsem v knize The Story of Philosophy začal Platóna... Zdá se, že se nic moc nezměnilo. Tehdy, před více než 2 tisíci lety, taky toužili po spravedlivém státu a jeho zástupcích... Taky měli demokracii... Přesto byli nespokojeni. Přesto došli zániku a konci. Přijde mi smutné, globálně smutné, z hlediska lidstva jako celku, že se dost možná vlastně nikam nehýbeme. Že stojíme v bahně - a už tak dlouho. Zatímco o cestě ven už dlouho, předlouho víme, stejně se dále topíme...

Ale pozor, tady nejde o žádnou filosofii. Tady jde o to, že stát Česká republika neplní svou funkci - viz někdy ze začátku onoho videa, s odkazem na J. Locka. To nejsou žádné floskule a fráze, prosím, opravdu se nad tím, co říká pan Zaorálek, zamyslete.

Škoda, že Parlament, jak vidno ze záznamu, je při této zásadní řeči skoro prázdný...

K čemu máme Listinu základních práv? Kde je rovnost před zákonem? K čemu je Ústava? ... V souvislosti s amnestiemi se zdá, že k ničemu. To mi, stejně jako panu Zaorálkovi a řadě dalších, přijde fatální.

Zatímco tu brečíme či oslavujeme to, že do finále prezidentských voleb se dostal Zeman a Schwarzenberg... tak stát se už léta hroutí. A teď se na tom dokonce nepokrytě spolupodílí i současný Český Prezident a vláda! Viz také článek (nejen) Kalousek a Nečas válí aneb vláda proti lidu.

Takže, zapomeňme na chvilku na Zemana a Schwarzenberga... To jsou vlastně, v dlouhodobějším kontextu toho, o čem se mluví v tomto videu, celkem prkotiny, zvláště také v kontextu rozčarování nad výsledkem prvního kola.

My už nejsme ve svém státě svobodní občané. Ne všichni totiž mají nárok na spravedlnost. Holt některá zvířata jsou si rovnější. To je naprosto fatální! Tady nejde o jednu konkrétní vládu, zapomeňte na "levici" a "pravici" - tady jde o demokratický stát jako takový. Tato forma demokracie není demokratická. Tato forma státu je karikaturou na instituci státu. Stejně jako komunistický socialismus byl hrůznou karikaturou na myšlenky komunismu, dnešní forma tzv. "demokracie" není ničím jiným, než podobnou zrůdností. Pro kontext netřeba chodit daleko... Stačí spojit dostupné informace např. s knihami Fromma, Koháka, Orwella, Huxleyho...

Chápu, že někomu to nevadí, že není svobodný občan - totiž, co to znamená a na co to je, že?!

Ale zkuste se na to podívat a zamyslet se, prosím. Ne kvůli mně - kvůli sobě, kvůli nám, kvůli našemu státu, kvůli naší budoucnosti. Pokud se vám zdá, že to tu nějak hrotím, tak jste velmi pravděpodobně  málo slyšeli o Klausových amnestiích a ještě stále neviděli ten záznam z Parlamentu. Pokud i poté se vám bude zdát, že to hrotím, tak prosím buď zanechte komentář, nebo si přečtěte článek z iDNES Jak si zamilovat systém a být spokojený a zanechte komentář až potom.

Přijde mi smutné, když výsledky prezidentských voleb v prvním kole vlastně potvrdily, že takto to vlastně většina občanů chce - většina občanů nechce změnu, nevěří ve změnu, nebo se změny bojí - proto do druhého kola postoupili představitelé současného, starého a hluboce nemocného systému...


S pozdravem
Martin crysman Zahradník

Související články: Rozčarování nad prezidentskými volbami 2013, (nejen) Kalousek a Nečas válí aneb vláda proti lidu, články se štítky politika/korupce, cenzura/manipulace a další.

8 komentářů :

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Kterak výzvu poslance Zaorálka komentuje kancelář Prezidenta ČR: http://www.youtube.com/watch?v=QoueR4AD2ag

Tragikomické.

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Petice např. zde:
http://www.protiamnestii.cz/
http://www.klausovavelezrada.cz/cs/

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Další zajímavé informace ve článku "Nevládní organizace se připojily k pirátům: Jak to bylo s amnestií!"

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

"...Hned v úvodu pořadu prozradil, že sám mluvil s několika senátory o tom, aby podali na Václava Klause žalobu pro velezradu ve věci jeho lednové amnestie..." více viz Klaus spáchal zločin a musí za něj být potrestán, zdůrazňuje Janeček

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Další a další se přidávají proti zvrhlým amnestiím... Tak uvidíme...
čtěte Místopředseda pirátů podává žalobu na prezidenta

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

No, nejprve zamítli návrh na zrušení amnestie, a teď Ústavní soud zamítl stížnost vybraných senátorů.

Tato republika spěje do záhuby. Škoda. T. Okamuru nemám příliš v lásce, nicméně, myslím, že toto je přesné:
R.P.: Spousta senátorů ČSSD byla proti a při rozhodování šlo více méně jen o rozhodování jednotlivců, nikoli stran. Není to podle vás signál, že jde obecně přinejmenším o diskutabilní věc?

T.O.: Diskutabilní je jen z pohledu toho, kdo je čí kámoš. Což je tristní - mnozí senátoři světu říkají - kašlu na ústavu, na právo, na spravedlnost - protože mám raději Vaška. To je dost hloupé.

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Pro všechny případné klausomily (i když pochybuju, že by se dostali až sem): velmi doporučuji přečíst brožuru ODCHÁZENÍ (odkvétání) s hanbou. Třeba vám pomůže otevřít oči a nahlédnout ze zkresleného politicko-mediálního obrazu světa do reálného světa.

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Jsem rád, že díky organizacím jako Frank Bold (dřívější EPS) se nenechávají věci vyšumět, ztratit... Jsem rád, že existují lidé a společnosti, co se nevzdávají. Uvidíme, jak tedy rozhodne Evropský soud - viz článek "Poslední naděje oběti Klausovy amnestie leží na stole Evropského soudu pro lidská práva. Co se bude dít dál?"
http://franc.blog.ihned.cz/?p=06b100_d&article[id]=61947790

Držím nám všem a spravedlnosti palce!