Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

středa 16. února 2011

PETICE PROTI DRAHÉMU MOBILNÍMU VOLÁNÍ

Já už podepsal. Co vy?

Znění petice k 16.2.2011:
PETICE PROTI DRAHÉMU MOBILNÍMU VOLÁNÍ

Jako spotřebitelé se cítíme dlouhodobě poškozováni zbytečně vysokými cenami mobilních služeb v ČR v porovnání s jinými Evropskými zeměmi. Znepokojivý stav, hraničící se zaostáváním, pozorujeme rovněž v oblasti rozvoje sítí 3. a 4. generace, jen snem tak zůstává rychlý mobilní internet s významnějším plošným pokrytím. Obvyklá obrana spotřebitele, totiž přechod k levnější a schopnější konkurenci, u nás nezabírá, protože nabídky našich operátorů jsou léta vzácně vyrovnaně drahé. Mobilním operátorům situace v ČR vyhovuje, neboť přemrštěné ceny volání a současně velmi omezené investice do infrastruktury sítě jim přináší stálé a zcela mimořádné hospodářské výsledky.

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná odůvodněná odlišnost trhu v ČR od trhu mobilních služeb ve vyspělých zemích EU, neexistuje žádný udržitelný argument, který by výše popsaný stav nadále ospravedlňoval.

Žádáme proto zvolené zástupce ve Sněmovně a v Senátu ČR, členy vlády ČR i další odpovědné osoby, aby se konečně začali situací vážně zabývat a neodkladně přijali potřebná opatření tak, abychom mohli užívat evropský standard mobilních služeb i v ČR.


Zde můžete podepsat i vy.

zdroj: www.stopdrahemuvolani.cz

Žádné komentáře :