Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

úterý 21. června 2011

Další pokus o cenzuru Internetu

V dubnu 2009 jsem psal článek Zachraňme svobodný Internet! a posílal e-maily některým europoslancům. Dnes to dělám znovu. Proč viz zdroj dole, oficiální text již existující petize zní takto (cit. 2011-06-21):


Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

prosím neschvalujte zákon o loteriích a jiných podobných hrách v aktuálně navrženém znění, které obsahuje zavedení konkrétních kroků cenzury internetu. Ve svobodné společnosti není regulace hazardu ospravedlnitelným zájmem pro vytvoření cenzurního prostředí, navíc pokud by tato povinnost cenzury byla přenesena na třetí stranu.
Prosím neotevírejte Pandořinu skříňku cenzury v rámci boje proti hazardu - regulovat jeho negativní dopady je možné i bez cenzury internetu, jak ukazují mnohé jiné země. Nebezpečím regulace svobodného internetu jsou i původně dobře myšlené zákony, jejichž důsledky nebyly řádně domyšleny. Jednoho dne by totiž mohly vést k zániku aktivit a služeb považovaných dnes za samozřejmé.
Na základě dostupných informací požadujeme, aby byly z návrhů novelizace zákonů vyjmuty paragrafy, které tuto cenzuru zavádějí a aby stát reguloval loterijní průmysl jinými způsoby než zaváděním cenzury.

zdroj: http://nd03.jxs.cz
Přidal jsem k tomu úvodní větu:
Dobrý den,chtěl bych Vás požádat, abyste hlasovali PROTI navrhovanému zákonu o loteriích v podobě, ve které tvoří precedent pro cenzuru Internetu. To je nepřípustné.

A odeslal přes server NapišteJim.cz následujícím poslancům/yním:
Jeroným TejcDana FilipiJan HusákJiří PetrůPavel SuchánekJaroslava SchejbalováMiroslav GrebeníčekOtto ChaloupkaJosef DobešMichal BabákRom KostřicaIvan Ohlídal

Zapojte se taky...

zdroj: http://napistejim.cz/ http://www.internetbezcenzury.cz/

1 komentář :

crysman řekl(a)...

Hurray! vyhráli jsme! Cenzura nebude...

Více viz internetbezcenzury.cz

Jsem moc rád a všem signatářům posílám díky!