Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

čtvrtek 12. února 2015

Vláda, která opravdu vládne, by rozhodnutí o limitech těžby dál odkládat neměla

Už zase... Škoda mých slov, zkuste článek od zasvěcených:
...
Již pět let trvá projednávání státní energetické koncepce. Z velmi vážné věci se postupně stává mýdlová opera. Proběhlo rigorózní vnitrostátní i mezistátní posouzení vlivů na životní prostředí i socio-ekonomická analýza dopadů jednotlivých variant. Za ty roky existuje odborných podkladů k ekonomickým, ekologickým i sociálním vlivům těžby více, než dostatek. Každý, kdo se o věc jen trochu zajímá, je dávno zná – což platí i o členech tripartity.
zdroj: Hospodářské noviny, R. Volfík
K čemu tedy volání po nových a nových analýzách?

Všichni to známe z „Jistě pane ministře“: pokud je situace nepříznivá, sestaví sir Humphrey speciální komisi, která bude problém důkladně posuzovat až do doby, než se poměr sil změní.

Z vyjádření premiéra, obou vicepremiérů, i ostatních ministrů je jasné, že kdyby vláda rozhodovala zítra, bourání Horního Jiřetína (a to byť jen částečné) téměř jistě odmítne. Majitelé těžebních společností proto nyní dost zoufale hrají o čas. Zatímco příští měsíc by prohráli, do léta se dá ledacos podniknout – lobbovat, mobilizovat vlastní zaměstnance, strašit veřejnost PR kampaněmi („bez uhlí od Tykače v zimě všichni zmrznete!“), nakupovat spojence. Šance na úspěch je sice omezená, ale zjevně lepší, než nyní.

...

Autor: Jan Rovenský
Zdroj: Hospodářské noviny

Žádné komentáře :