Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

sobota 9. července 2016

(Proč?) jsem propojil svůj Google+ účet s Blogger účtem...

...a tak nyní píšu poprvé jako Google+ entita "Martin crysman Zahradník".

Propojení nabízel Google už celkem dávno (cca před 5ti lety), já jsem se mu až do teď úspěšně vyhýbal bránil - kvůli šmírování, odposlouchávání, propojování atp.

Všichni víme, že se to děje. A že se to děje hodně. Ostatně, je to předmětem řady mých příspěvků (viz např. štítek "šmírování").

Nicméně, rozhodl jsem se, že si ulevím. Že nechci skončit jako Edward Snowden, byť ho považuji za velkého hrdinu (stejně jako v IT světě např. Richarda Stallmana). Jasně, že budu - stejně jako Edward - i nadále používat šifrování e-mailů (GPG), nebudu používat i-Phone [1], nepoužívám soukromě ani facebook, ani MS Windows, ani Skype, ani WhatsApp, budu dbát na správné používání SSL a HTTPS, budu mít i nadále na všech službách nestejná hesla, mít vypnutý mikrofon a přelepenou kameru, a dělat spoustu dalších nepohodlných věcí kvůli bezpečnosti, ...

 ...nicméně, odmítám zakrývat sebe a počítač pod dečku pokaždé, když píšu hesla [2], používat místo běžného operačního systému pouze specializovanou GNU/Linux distribuci na zvláštním USB disku [3], vzdát se běžného užívání kreditní karty nebo se dokonce úplně zbavit mobilního telefonu jako mí hrdinové [4].

A protože chci, abyste si můj blog více četli, tak jsem dnes nakonec opravdu propojil svůj Google+ účet s Blogger účtem (Blogger jakožto blogovací platforma od Google tu totiž byl dávno před Google+).

Stejně mě sledují, informace na blogu jsou veřejné, a na Google+ nejsem nijak aktivní. Škoda to nepropojit. Aktivita na blogu se tak zřejmě stane mou aktivitou na Google+ (totiž, je na to zaškrtávátko "automaticky" v nastavení Bloggeru):


Tak uvidíme, co se bude dít dál... ;)Zdroje a odkazy:
[1] http://appleinsider.com/articles/15/01/21/nsa-leaker-edward-snowden-refuses-to-use-apples-iphone-over-spying-concerns---report
[2] http://www.forbes.com/sites/kashmirhill/2014/10/14/the-best-part-of-the-snowden-documentary-citizenfour/#395d35ae2c8b
[3] http://gizmodo.com/try-the-super-secure-usb-drive-os-that-edward-snowden-i-1563320487
[4] https://stallman.org/rms-lifestyle.html

Žádné komentáře :