Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

neděle 21. srpna 2016

První e-shop s politickou mocí - vyberte si nákup u některého z politických matadorů!

Dnes jsem si otevřel jeden z pravidelných mailů od mých oblíbenců z Rekonstrukce státu. Konkrétně tento - mají ho i online [1].

Musím říct, že jsem se nad výprodejem vlivu u vašeho oblíbeného politika velmi pobavil. U Škromacha sice nevím, co to bylo s bazénky (evidentně mi něco uniká), ale třeba Hašek, Babiš nebo Hollan rulezz! Drobný náhled:A protože kluci a holky z Rekonstrukce státu odvádí pro nás všechny zcela zásadní kus důležité práce, hned jsem jim poslal 500 Kč na podporu transparentního financování. Proč? Cituji [1]:
...
Zní to všude, kam se podíváte: Je třeba zabránit tomu, aby se funkce v politice a vliv na stát daly koupit za peníze.  Aby volby vyhrával ten, kdo má více billboardů a sponzorů.

Nyní se nabízí reálná možnost, jak to změnit. A to v podobě úprav zákonů o financování stran a kampaní. Jejich novely mají za sebou cestu sněmovnou a 24. srpna o nich budou hlasovat senátoři. Reformní zákony můžou třeba omezit výši darů straně od jedné osoby nebo ukončit neomezené pumpování peněz do předvolebních kampaní. Kontrolu financí stran i kampaní by přestali (ne)vykonávat sami politici, ale rozkrývat tajné sponzory by mohl nezávislý úřad.

V zákonech je sice řada děr (nízké pokuty, možnost vést peníze skrytě přes politické instituty, stranické firmy nebo provozní výdaje), přesto by jejich přijetí byl velký posun vpřed. Pro premiéra, jeho spolustraníky i všechny další, kteří mluví o potřebě omezovat politické podnikatele, je to jedinečná příležitost ukázat, že ta slova nejsou jen do větru. A že neplatí jen do chvíle, kdy se začnou dotýkat i přísunu peněz do jejich vlastní stranické kasy.

Vít Šimral, analytik Rekonstrukce státu
...

Zde můžete podpořit i vy. Totiž, kamaráde, ono se to neudělá samo! (nejen ten fotbal, ale ani ta politika...) V příspěvku Proč je tak těžké, aby to bylo (nejen) v naší zemi lepší?! jsem se na konci ptal na stejnojmennou otázku. V tomto příspěvku se snažím to trochu vyvážit mluvením o tom, jakými prostředky by to lepší být mohlo - totiž, musíme tomu štěstíčku jít trochu naproti tyvole... [2]


Zdroje a odkazy:
[1] http://us4.campaign-archive1.com/?u=5d66fd73a6a5bb1624ddc06a0&id=8bd5dbe300&e=97a2631d07
[2] https://youtu.be/-PifRiDhuhg?t=11m41s

3 komentáře :

Unknown řekl(a)...

Ahoj. Asi na tebe nemám jiný kontakt ;-)
Chtěl jsem ti poslat zajímavý odkaz.
Jankie

http://ne-v.atspace.eu/

Guy Faux řekl(a)...

#najdiženu :(
-T (w)

Martin crysman Zahradník řekl(a)...

Jankie> heh, díky, nostalgie jak řemen! ;)

(w)> njn :/ smutek... hlavní ale bude, aby konečně zmizel ten lhář Hašek! Dovážit politiku ženama pak lvl2.