Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

čtvrtek 22. září 2011

Korupce v České republice? - přehledně na Moraváku!

Dnes jsme s Ann na Moraváku náhodou objevili velmi zajímavou pouliční "výstavu". Tentokráte se nejedná o kulturní artefakt typu "Revoluce", nýbrž o soubor informačních panelů pojednávajících o korupci v České republice.

Přidávám pár malých ukázek:


"...Nového děkana Květoslava Růžičku však mnozí kritizují pro návrat do starých pořádků. Protagonisté kauzy dále působí jako právníci. Případ vyšetřovala protikorupční policie, neshledala ale porušení zákona. Trestní oznámení podaná školou vyšuměla do ztracena."
viz také "Úplatný soudce a mlčící ministerstvo".
"...Policie případ šetří, dosud ale neobvinila jediného úředníka."
"...nástupkyně, bývalá mluvčí ČEZ Rut Bízková, povolení obratem udělila... Podle kritiků jsou projekty předražené o desítky miliard. Politici postupy ČEZ nekritizují, jejich zástupci tvoří většinu v jeho dozorčí radě..."
viz také "...národnost ČEZká"."...v souvislosti s dálnicemi... firmy v ČR inkasují miliardové částky za zakázky, jejichž realizace například v sousedním Německu stojí polovinu... firma Viamont získala zakázky za miliardy - z velké části od institucí spadajících pod ministerstvo dopravy... policie odložila bez toho, že by exministra vůbec vyslechla."
"...Lesy ČR... od jeho zavedení na něm stát přišel o zhruba 50 miliard korun... často se v historii těchto lukrativních prodejů objevují firmy s vazbami na vládu..."
viz také "...podporu NEkácení Šumavy".
"...z nichž milion šel členům ČSSD Ludmile Schwarzové a Josefu Lázníčkovi..."
"...Gross nebyl schopen doložit, kde vzal na koupi svého bytu... S doktorátem z plzeňských práv si založil advokátní kancelář, koupil byt na Floridě... Policie vyšetřování prodeje akcií odložila, řadou podezření se nezabývala..."

"...Bez výběrového řízení si vybrala společnost Falkon Capital... Zemanova vláda pohledávku prodala za pouhou pětinu, když běžná cena dluhu na evropských trzích byla 60%, a kde se ztratilo 30 miliard... Policie se vyšetřováním dluhu vůbec nezabývala... ministerstvo financí dodnes - přes rozhodnutí soudu z roku 2006 - nezveřejnilo smlouvy, na jejichž základě byl dluh prodán."
"...ukázalo, že největší sponzoři uvádění ve výroční zprávě za rok 1995 jsou smyšlené osoby... o černém kontu ODS ve Švýcarsku se 170 miliony korun... existenci konta se nepodařilo prokázat..."
"...Pavel Tykač... Agrobanka, kterou Tykačův Motoinvest v rámci svých finančních operací ovládl v roce 1995... Tykače obvinila policie ze zorganizování miliardovéhu tunelu CS Fondů, podle soudu ale nešlo o trestný čin... Tykač se nedávno opět vynořil na veřejnosti jako spolumajitel skupiny Czech Coal..."
...

Čtení je to stejně zajímavé jako znechucující. Vřele doporučuji (nejen) všem voličům ČSSD, ODS, TOP09 a dalších "velkých ryb" - možná konečně získáte motivaci volit menší strany.

Zveřejněním tohoto článku mnohokrát děkuji jak organizátorům výstavy, tak (nejen) tam všem uvedeným institucím a sdružením zabývajícím se bojem proti korupci. Díky!

další info: www.zaostrenonakorupci.cz

Žádné komentáře :