Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

sobota 23. listopadu 2013

zajímavosti #1 - phoneblocks, veritasium, numberphile, vsauce

Před výjezdem na akci Greenpeace do Polska jsem náhodou na YouTube narazil na zajímavé věci, o které je škoda se nepodělit: modulární telefony, redefinice kilogramu skrze nejkulatější objekt světa, zábavná čísla, a zdali je v případě nouze výhodné jíst sám sebe ;)

1. Phoneblocks

Velmi zajímavý projekt o modulárním přístupu k mobilním telefonům:
zdroj: phonebloks.com
"A phone only lasts a couple of years before it breaks or becomes obsolete. Although it's often just one part which killed it we throw everything away since it's almost impossible to repair or upgrade. visit www.phonebloks.com to show your support and raise your voice."


2. Veritasium a Nejkulikaťoulinkatější!

Krátké dokumentární video z kanálu Veritasium o nejkulatějším objektu na světě. K čemu to? Překvapivě proto, abychom mohli lépe definovat Kilogram, což je jediná jednotka SI, jejíž hodnota je závislá na fyzickém objektu (!) - konkrétně kusu jakého's platinum-iridia někde v pařížském trezoru... Naneštěstí 4 veličiny (z celkových 7) SI soustavy závisí právě na hodnotě kilogramu...3. Numerofil alias Numberphile

YouTube kanál o číslech... Nuda? Ne tak docela... Já se třeba nově dozvěděl, že Pí je "transcendentální číslo" - WTF?! ;) Nebo třeba proč je nula sudá, jak málem redefinovali Pí na hodnotu 3.2, že některé nekonečno větší než jiné, nebo že skoro všechna čísla obsahují trojku...4. Vsauce

Další zajímavý YouTube kanál, kde se řeší otázky typu jak by vypadal člověk, který by se narodil ve Vesmíru, jestli by v extrémní situaci přežití bylo výhodné ujídat sám sebe, nebo zda je třeba vůbec něco skutečné (?) ...Žádné komentáře :