Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

úterý 15. dubna 2014

Otevřít odkaz v novém okně/tabu/záložceNedávno jsem měl v komentářích dotaz, zda bych nemohl blog nastavit tak, aby se odkazy (linky, hyperlinky) otevíraly v novém okně. Píšu o tom teď samostatný příspěvek, protože se to týká jakýchkoliv stránek a serfování na webu obecně.

zdroj: amazonaws.com
Obecně se dá jakýkoli odkaz (hyperlink) explicitně otevřít v novém okně/tabu/záložce, postup se liší jen v závislosti na typu vstupního zařízení:
  1. klasická myš: používejte prostřední tlačítko (takové to s tím kolečkem (ano, fakt je to i tlačítko (ano, opravdu existují lidé, co to v dnešní době neví))) - univerzální řešení pro všechny platformy a prohlížeče :)
  2. myš bez prostředního tlačítka: mělo by zabrat kliknout oběma tlačítky současně.
  3. touchpad: obvykle trojhmatem (dvojhmatem scrollujete). Trojhmat jakožto simulaci prostředního tlačítka si možná budete muset nastavit sami - v závislosti na typu touchpadu a operačním systému (ale není to nic složitého).
  4. dotykový display: obvykle podržením namísto prostého krátkého dotyku (?)
Tedy záleží jen na vás - a nikoliv na konkrétním webu - zda chcete odkaz otevřít ve stávajícím okně/tabu, nebo v novém - to je opravdová svoboda! ;) Happy clickin'!

Žádné komentáře :