Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

pondělí 9. března 2015

(Ne)povinné očkování!?

Co vy na to? Podepsali jste/byste?
http://www.e-petice.cz/petitions/petice-proti-represivnimu-pristupu-statu-v-otazce-ockovani.html

Já ano.

zdroj: e-petice.cz (viz v textu)

EDIT 2015-03-28, 19:53:
Přidávám zajímavý komentář z petice výše, přijde mi k celé problematice dost zásadní:
08. 03. 2015 | Petr Koudelka | Moravská Nová Ves
Našel jsem na www.nwoo.org zajímavou úvahu.
Rozhodně nepatřím k těm,jenž si přečtou jeden článek, a pak cosi uveřejní. Níže uvedený text plně koreluje s mými dalšími sestudovanými prameny.Ovšem nemohu zde vše zveřejnit,nerad bych diskuzi rozmělnil velkou hloubkou.Pro začátek se stačí zamyslet nad níže uvedeným textem zde vedeno jako citace:
"Buď očkování funguje a očkované děti se neočkovaných nemusí bát, nebo očkování nefunguje a naočkováním dosud neočkovaných dětí se vůbec nic nezmění.
Nebo očkování funguje pouze částečně, což znamená, že nemáme žádnou záruku, že to které očkované dítě je chráněno před nemocemi, proti kterým je očkováno
.
To ale znamená, že ani kdybychom naočkovali všechny dosud (z vůle rodičů) neočkované děti, nemáme záruku, že je očkování ochrání před danými nemocemi, a už vůbec nemáme záruku, že díky očkování nebudou dané choroby přenášet.
Totiž někteří původci chorob (např. žloutenky typu B nebo černého kašle) dokáží za vhodných okolností přežít mimo tělo hostitele i týden, dokáží se přenášet z člověka na člověka nejen přímo, ale i skrz kontaminované předměty, takže očkovací/imunitní status dotyčného dítěte vůbec nic nezmění na tom, zda toto dítě může nebo nemůže šířit původce takové choroby.
Přece však je možné, že neočkované děti jsou hrozbou pro děti očkované.
Totiž pokud očkování devastuje přirozenou imunitu, mohou neočkované děti být bezpříznakovými nositeli různorodých bakterií či virů, které u nich sice žádnou nemoc nevyvolají, ale za to u dětí, jejichž imunitu zdevastovalo očkování, mohou vyvolat i poměrně nebezpečné až život ohrožující onemocnění.