Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

neděle 7. února 2016

Proč je tak těžké, aby to bylo (nejen) v naší zemi lepší?!

Dnes jsem náhodou viděl několik videí, u kterých mi znovu došlo, proč je tak obtížné dosáhnout zlepšení stavu naší společnosti. A to jsem původně začal brouzdat s pozitivním naladěním - první můj cíl bylo video Rekonstrukce státu, přes které jsem se ale nějak záhadně dostal k této reportáži ze supermarketu:


^ Vidíte tu frontu? Kvůli obyčejnému oleji se slevou 15 Kč jsou někteří lidi ochotní utratit spoustu svého času vynervovaným čekáním ve frontě, než aby si to za standardní cenu koupili během 5 minut u sebe ve večerce. Proč proboha? Na co někdo potřebuje přes 5 litrů toho nejlevnějšího oleje?

 
Pak jsem zhlédl ještě tuto politickou "diskusi" (hádku):


^ Naši reprezentanti v akci. Tomu říkám vytříbená komunikace... Přecijen, Kalousek je jednička, a Babiš taky (ve střetu zájmů určitě).


A potom jsem si připomněl Haškovo "uvádění v omyl" (newspeakovský termín pro lhaní) v lánské kauze:


^ Tento člověk, v médiích označen za sběratele funkcí a politického lháře, který bezostyšně opakovaně (a hlavně prokázaně!) lže, získá nominaci lídra kandidátky do krajských voleb 2016? Jen dva roky po tom fiasku? Tak krátká je naše paměť?! Chápu, kdo si to má všechno mezi těma důležitýma slevama v supermarketech pamatovat...

Tímto způsobem bych mohl jít dál a oprášit Opencard a Pandury a Kolibříky a Vondru a Promopro a ČEZ a Romana a tak dál a tak dál... ale dělat to nechci. Nechci psát další negativní příspěvek, takže raději si ušetřím energii pro budoucí příspěvek, který jsem původně chtěl psát dnes, tj. příspěvek o tom, kterým organizacím posílám peníze, a proč.


Zůstává mi ale pořád v duši viset tučná otázka:
Jak to tady může být lepší?!
 

Žádné komentáře :