Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

úterý 21. září 2010

nový systém třídění odpadů v Brně - do žlutých už nejen PET!

zde je hmatatelný důkaz
pro všechny skeptiky
Ve svém dřívějším příspěvku "Opravdu víte, jak v Brně správně třídit plasty?" jsem se zabýval otázkou správného třídění odpadu v Brně. Od 1. září 2010 však platí nový systém - a to konkrétně pro žluté kontejnery. Tyto již neslouží pouze ke svozu PET, ale nově je možné do nich vhazovat i nápojové kartony (TetraPak) a hliníkové obaly od nápojů (energy drinky, pivo, ledová káva ...)

Nadále však není možné do žlutých kontejnerů vhazovat konzervy od potravin či krmiv, obaly od kosmetických přípravků, ani jiné druhy plastů krom PET (jako např. polystyrén, LPDE, PP a další)*, kteréžto je třeba i nadále odvážet do sběrných středisek odpadu.

Jsem rád, že třídíte! :)

* už je to trošku jinak, viz "Tak jak to tedy je s tím tříděním a odpadem v Brně? Aneb co jsem si odnesl ze semináře o odpadech".

zdroj: www.brno.cz, e-mailová komunikace s referentkou obchodního oddělení SAKO Brno, a.s.

4 komentáře :

mikee řekl(a)...

Hallelujah! Konečně i plechovky!!!

Anonymní řekl(a)...

Jsem nadšen!

Anonymní řekl(a)...

proc to nadseni? ostatni plast se porad pali!!!

crysman řekl(a)...

Ano, bohužel... nicméně, lepší nějaký pokrok, než žádný. Teď "jen" zbývá tlačit na správných místech (ideálně přes neziskovky typu Nesehnutí, Greenpeace, EPS apod.) na to, aby se toho pálilo co nejméně + provádět masivní osvětu, neb velký problém je v lidech, koncových spotřebitelích - ne jen ve firmách.