Prohlédněte si blog v dynamickém zobrazení, např. Classic, Magazine, Sidebar, či Timeslide

pondělí 12. listopadu 2007

Umíte česky?

Test - Český jazyk - 5. třída. Tak se jmenuje testík, na který mi přišel mailem odkaz od Zdeňy (díky). Tak testujte.. a někteří pak zpytujte svědomí!

"Modrá obloha se zhlížela ve vodách a vody byli plné ryb." ??
Po deseti minutách, které jsem si na test vyhradil, se mi ukázalo číslo 26/30, takže "jsem mistrem svého jazyka", což samozřejmě neuniklo pozornosti mého ješitného já :) Co mě celkem zarazilo, byly otázky č. 8 a 24 - "větný vzorec V1, V2" mi opravdu nic neříká, stejně jako "slovo jednoznačné". No, taky jsem měl obě blbě :) Měl jsem chvíli chuť to nalistovat v nějaké elektronické učebnici, ale nakonec jsem se na to vybodl a radši pospíchal na přednášku z marketingu, což se nakonec ukázalo jako lépe zhodnocený čas, lebo byla tradičně zajímavá.

Tak hodně zdaru!

9 komentářů :

(pre)Vít řekl(a)...

Zdar,

27/30 ale v opojení svou výjimečností jsem očekával minimálně 30/30... :) ale tak už mi závity v hlavě nešrotovaly ani nepamatuju...

Xalam řekl(a)...

26/30, ale zajímaly by mě ostatní výsledky (tím myslím zbytku národa)

mikee řekl(a)...

27/30. a udelalo mi ti vazne radost :-D Porazil jsem XOR!!!

crysman řekl(a)...

lol, XOR, to sem neslyšel ani nepamatuju :)

mimochodem, ono je to dycky tak, že když pošleš někomu odkaz na test, tak má většinou lepší výsledek, protože se víc snaží. Vím to z vlastní zkušenosti, dycky se snažím mnohem víc než kdybych si ho dělal "sám pro sebe", no jo, to ta ješitnost :)

Martina řekl(a)...

martin, neuveris, ale ja som mala 27 bodov (!) samu ma to prekvapilo, pretoze vsade hovorim ze cesku gramatiku neovladam...

Anonymní řekl(a)...

29/30 - preklikla se mi diky touchpadu odpoved cislo 5 z b) na a)

crysman řekl(a)...

Martina>
no, vida, i Slováci umí líp česky než já. To bude tím, že jsem zmrvil kořen slova :)

Viktor>
ty si dlouholetý češtinářský olympionik, ty se nepočítáš. Beztak aji víš co to znamená "větný vzorec V1" a ani sis nemusel tipovat :)

crysman řekl(a)...

Viktor>
bych čekal, že budeš spíš litovat 29/30 namísto 30/30, ale ty jsi za to kupodivu rád. Cituji: "preklikla se mi diky touchpadu odpoved".

Možná jsi měl na mysli "kvůli" :)

Anonymní řekl(a)...

H - veta hlavni, V - veta vedlejsi...

Kdyz bude pekne, vyrazime si s maminkou a tatinkem na vylet a budeme se koupat.
Vetny vzorec: V1, H1, H2